Jízdní řády pro leteckou dopravuKromě meziměstské a městské hromadné dopravy si můžeme na internetu snadno vyhledat také mezistátní spojení a to včetně letecké dopravy. Pro vyhledání těchto spojů můžeme využít např. jízdní řády IDOS, kde u položky Vybrat jízdní řád zvolíme možnost Letadla a pak vybereme odkud kam chceme letět a datum a čas odletu. Podrobné informace o odletech a příletech najdeme také na internetových stránkách pražského letiště na adrese http://www.prg.aero/cs/.

Radar bouřky ČHMÚ snímá aktuální srážky nad ČR. V autobazaru AAA Auto naleznete největší počet ojetých vozů ihned skladem.

Jízdní řády na Slovensku

Pokud se chystáme jet na Slovensko a budeme využívat jejich meziměstskou nebo městskou hromadnou dopravu, určitě se nám budou hodit stránky se slovenskými jízdními řády, které najdeme pod odkazem http://cp.atlas.sk/vlakbus/spojenie/. Stránky vypadají úplně stejně jako v případě českého IDOSu a kromě meziměstských vlakových a autobusových linek jsou zde i jízdní řády pro několik desítek měst, ve kterých jezdí MHD.

Jízdní řády pro mobilní telefony

V posledních letech, kdy už většina lidí má chytrý telefon, se stalo naprostou samozřejmostí hledat jízdní řády i v mobilu. Pro smartphony existuje hned několik kvalitních aplikací s jízdními řády a to jak bezplatné, tak placené. Podíváme se blíže na ty nejoblíbenější, které si stahuje nejvíce lidí. Nejlépe hodnocenou aplikací s jízdními řády, kterou si navíc můžeme do svého mobilu stáhnout zcela zdarma, je Pubtran. Tato aplikace používá jízdní řády od IDOSu a její součástí jsou jízdní řády jak meziměstské autobusové i vlakové dopravy, tak městských hromadných doprav. Aplikace Pubtran nabízí spoustu užitečných funkcí, jako např. našeptávač zastávek, historii hledání, sledování spojení, uložení spojení do kalendáře a mnoho dalších. Aplikace je určená pro mobilní telefony s operačním systémem Android a můžeme si ji stáhnout v obchodě Google Play.Medard online nabízí předpověď počasí a znečištění ovzduší.

Další aplikace pro chytré telefony se jmenuje jednoduše Jízdní řády. V tomto případě se jedná o oficiální aplikaci celostátních jízdních řádů z portálu iDNES a jejím autorem je stejně jako v případě Pubtranu František Hejl. Aplikace Jízdní řády umožňuje celou řadu funkcí – inteligentní našeptávač stanic, díky kterému je vyhledávání rychlejší, možnost uložení spojení jako události, oblíbené spoje a historie vyhledávání a spousta dalších funkcí. Jízdní řády jsou zdarma ke stažení jak pro mobilní telefony s Androidem, tak pro iPhony – stáhnout si je tedy můžeme buď v obchodě Google Play nebo iTunes. Poslední aplikací s jízdními řády pro mobilní telefony, kterou si představíme, je CG Transit. I tato aplikace je v základní verzi zdarma a umožňuje offline vyhledávání v jízdních řádech autobusů, vlaků a dopravních prostředků MHD. Samotná aplikace je ke stažení zdarma, ale datové soubory, ve kterých jsou jízdní řády, už jsou zpoplatněny. Majitelé aplikace si mohou vybrat, jestli si stáhnou jen některé jízdní řády nebo zvýhodněné balíčky. Noví uživatelé aplikace CG Transit mají první měsíc užívání zdarma, aby si ji mohli vyzkoušet, ale po měsíci už si musí koupit vybrané jízdní řády. Aplikace je zdarma ke stažení na Google Play nebo iTunes a bližší informace o ní včetně ceníku jízdních řádů najdeme na internetové stránce http://www.circlegate.com/cs.

Počasí radar vám pomůže sledovat aktuální vývoj počasí.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!