Jízdní řády MHD v Hradci Králové
Ve východočeské metropoli Hradci Králové je jeden z nejmodernějších vozových parků MHD v České republice. Jezdí zde autobusové a trolejbusové linky, z nichž většina má konečnou na moderním terminálu hromadné dopravy, který je v blízkosti hlavního vlakového nádraží. Jízdní řády pro hradeckou MHD vydává dopravní podnik pravidelně v tištěné podobě, kterou si cestující mohou zakoupit na pobočkách dopravního podniku nebo na terminálu a samozřejmě zastávkové jízdní řády jsou na všech zastávkách. V posledních letech výrazně přibylo zastávek s digitálními hodinami a také několik zastávek, které ukazují odjezdy nejbližších spojů. Novinkou jsou pak moderní informační panely, které ukazují přesný čas do příjezdu linek, který ukazuje reálnou situaci, protože autobusy a trolejbusy monitoruje pomocí GPS. Na internetu si spojení můžeme vyhledat na stránkách hradeckého dopravního podniku pod odkazem http://www.dpmhk.cz/ a najdeme zde i odkaz na aplikaci Jízdní řády do mobilního telefonu.

Radar bouřky ČHMÚ snímá aktuální srážky nad ČR. IDOS.cz poskytuje i veřejně dostupné API.

Jízdní řády MHD v Ostravě

Rozsáhlou síť linek má také městská hromadná doprava v Ostravě. Ta je složená stejně jako v Brně z tramvají, autobusů a trolejbusů. Vyhledat si jízdní řády a spojení v ostravské MHD můžeme na stránkách jejího dopravního podniku na adrese  http://www.dpo.cz/jr/jizdrady.htm. Součástí webu jsou i knižní jízdní řády, které si můžeme stáhnout ve formátu PDF. Jízdní řády si můžeme stáhnout i do mobilu a to buď ve verzi pro telefony, které podporují Javu a nebo ve verzi pro mobily s operačním systémem Android.

IDOS autobusy od společnosti MAFRA jsou velice přesné. IDOS vlaky spojení pro vaší pohodlnou jízdu.Jízdní řády v tištěné podobě

Kromě jízdních řádů na internetu a v mobilních aplikacích se stále ještě vydávají i tištěné jízdní řády. Mezi společnosti, které pravidelně každý rok vydávají jízdní řády v knižní podobě patří např. České dráhy. Ty vydávají jednak celostátní knižní jízdní řád, který je možné si koupit ve vybraných železničních stanicích po celé ČR a také regionální knižní jízdní řády. Všechny pak mají platnost jeden rok (obvykle od prosince do prosince), s tím, že když dojde během roku ke změnám, jsou vydány i tyto změny v tištěné podobě. Samozřejmě je možné si je i stáhnout z internetu. Kromě vlakové dopravy vycházejí tištěné jízdní řády i pro meziměstskou autobusovou dopravu a samozřejmě také ve velkých městech, kde jezdí městská hromadná doprava. Tyto jízdní řády jsou určené hlavně pro ty, kteří doma nemají přístup k internetu, ani jej nepoužívají v mobilu.

Porovnejte a nakupujte last minute zájezdy do celého světa bez navýšení ceny.

Jízdní řády na internetu

Veškeré jízdní řády najdeme na internetu – ať už potřebujeme najít spojení v městské hromadné dopravě, v meziměstské nebo i mezistátní, všechny potřebné informace jsou na příslušných webových stránkách. Asi nejoblíbenější a nejpoužívanější internetovou stránkou s jízdními řády je IDOS. Tato zkratka znamená Informační Dopravní Systém a jsou v něm jízdní řády jak meziměstské, tak městské hromadné dopravy. Pokud hledáme pouze vlakové spojení, můžeme využít jízdních řádů na stránkách Českých drah a v případě hledání MHD lze využít webové stránky jednotlivých dopravních podniků.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!