Jízdní řády MHD v Hradci Králové
Ve východočeské metropoli Hradci Králové je jeden z nejmodernějších vozových parků MHD v České republice. Jezdí zde autobusové a trolejbusové linky, z nichž většina má konečnou na moderním terminálu hromadné dopravy, který je v blízkosti hlavního vlakového nádraží. Jízdní řády pro hradeckou MHD vydává dopravní podnik pravidelně v tištěné podobě, kterou si cestující mohou zakoupit na pobočkách dopravního podniku nebo na terminálu a samozřejmě zastávkové jízdní řády jsou na všech zastávkách. V posledních letech výrazně přibylo zastávek s digitálními hodinami a také několik zastávek, které ukazují odjezdy nejbližších spojů. Novinkou jsou pak moderní informační panely, které ukazují přesný čas do příjezdu linek, který ukazuje reálnou situaci, protože autobusy a trolejbusy monitoruje pomocí GPS. Na internetu si spojení můžeme vyhledat na stránkách hradeckého dopravního podniku pod odkazem http://www.dpmhk.cz/ a najdeme zde i odkaz na aplikaci Jízdní řády do mobilního telefonu.

Meteoradar online vám přináší aktuální počasí nad Českou republikou. Radar bouřky ČHMÚ snímá aktuální srážky nad ČR. Nabízíme nejlepší letenky levně do celého světa. IDOS.cz poskytuje i veřejně dostupné API.

Jízdní řády MHD v Ostravě

Rozsáhlou síť linek má také městská hromadná doprava v Ostravě. Ta je složená stejně jako v Brně z tramvají, autobusů a trolejbusů. Vyhledat si jízdní řády a spojení v ostravské MHD můžeme na stránkách jejího dopravního podniku na adrese  http://www.dpo.cz/jr/jizdrady.htm. Součástí webu jsou i knižní jízdní řády, které si můžeme stáhnout ve formátu PDF. Jízdní řády si můžeme stáhnout i do mobilu a to buď ve verzi pro telefony, které podporují Javu a nebo ve verzi pro mobily s operačním systémem Android.

IDOS autobusy od společnosti MAFRA jsou velice přesné. IDOS vlaky spojení pro vaší pohodlnou jízdu. Meteoradar vám umožní zjistit aktuální srážky.Jízdní řády v tištěné podobě

Kromě jízdních řádů na internetu a v mobilních aplikacích se stále ještě vydávají i tištěné jízdní řády. Mezi společnosti, které pravidelně každý rok vydávají jízdní řády v knižní podobě patří např. České dráhy. Ty vydávají jednak celostátní knižní jízdní řád, který je možné si koupit ve vybraných železničních stanicích po celé ČR a také regionální knižní jízdní řády. Všechny pak mají platnost jeden rok (obvykle od prosince do prosince), s tím, že když dojde během roku ke změnám, jsou vydány i tyto změny v tištěné podobě. Samozřejmě je možné si je i stáhnout z internetu. Kromě vlakové dopravy vycházejí tištěné jízdní řády i pro meziměstskou autobusovou dopravu a samozřejmě také ve velkých městech, kde jezdí městská hromadná doprava. Tyto jízdní řády jsou určené hlavně pro ty, kteří doma nemají přístup k internetu, ani jej nepoužívají v mobilu.

Dovolená u moře, poznávací zájezdy i sportovní pobyty. Porovnejte a nakupujte last minute zájezdy do celého světa bez navýšení ceny. Počasí Chorvatsko je většinou dobré.

Jízdní řády na internetu

Veškeré jízdní řády najdeme na internetu – ať už potřebujeme najít spojení v městské hromadné dopravě, v meziměstské nebo i mezistátní, všechny potřebné informace jsou na příslušných webových stránkách. Asi nejoblíbenější a nejpoužívanější internetovou stránkou s jízdními řády je IDOS. Tato zkratka znamená Informační Dopravní Systém a jsou v něm jízdní řády jak meziměstské, tak městské hromadné dopravy. Pokud hledáme pouze vlakové spojení, můžeme využít jízdních řádů na stránkách Českých drah a v případě hledání MHD lze využít webové stránky jednotlivých dopravních podniků.

Pneumatiky na všechny typy aut. Čedok nabízí online prodej zájezdů. Počasí v ČR a předpověď počasí na několik dní dopředu.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!