Jízdní řády IDOS
Jízdní řády IDOS jsou nejznámější jízdní řády na internetu, které používá největší množství lidí. Výhodou IDOSu je, že v jedné aplikaci kombinuje jak meziměstské autobusové i vlakové spoje, tak městské hromadné dopravy ve více než stovce českých měst. Součástí IDOSu je i letecká doprava a pražská lodní doprava. IDOS můžeme používat jednak na internetu na adrese www.jizdnirady.idnes.cz nebo jako mobilní aplikace, které jsou k dispozici pro mobilní telefony s operačními systémy Android, iOs, Windows Phone nebo BlackBerry. Internetovou verzi IDOSu najdeme na adrese http://www.jizdnirady.idnes.cz/ a můžeme si zde vybrat vyhledání spojení, odjezdů, zastávkové jízdní řády, vyhledání spojů a jízdní řády MHD. Při výběru jízdních řádů si můžeme vybrat i jejich kombinace (vlaky + autobusy nebo vlaky + autobusy + MHD) nebo jízdní řády některých integrovaných dopravních systémů. Pokud si chceme jízdní řády stáhnout do počítače, využijeme stránku http://portal.idos.cz/, kde jsou autobusové i vlakové jízdní řády k dispozici ke stažení ve formátech XLS a PDF. Kromě meziměstských linek jsou zde i linky MHD a také mezinárodní spoje. Součástí IDOSu jsou také další informace, jako např. řazení vlaků, jízdné řády pro nevidomé, informační tabule vybraných vlakových stanic a další funkce. Kromě češtiny je možné si stránky přepnout i do anglické nebo německé verze.

Aladin předpověď počasí je počítána geografickým rozlišením 4 km. Chorvatsko je evropský stát, který se geograficky nachází na pomezí střední a jihovýchodní Evropy.

Jízdní řády vlaků

Pokud potřebujeme najít jízdní řády vlaků, můžeme samozřejmě využít služeb IDOSu, ale pokud např. víme, že budeme cestovat pouze vlaky jedné společnosti, můžeme využít i jiných webů  (České dráhy, RegioJet, Leo Express). V případě, že nás čeká cesta, při které využijeme pouze vlaky Českých drah, můžeme si informace o spojení najít na stránkách http://www.cd.cz/spojeni/. Na přehledném webu laděném do modré barvy (která je barvou Českých drah) si můžeme snadno vyhledat vlakové spojení. Do příslušných políček zadáme odkud a kam chceme jet, datum a čas odjezdu a klikneme na tlačítko Vyhledat. Vzápětí se nám zobrazí přehled vlakových spojení včetně přestupů a podrobných informací. Výhodou je i to, že se nám rovnou zobrazí i ceny včetně cen pro majitele In karet a kromě toho, že si spojení můžeme zobrazit na mapě, máme možnost si rovnou koupit jízdenku a místenku. Dalším dopravcem, který provozuje vlaky v České republice, je RegioJet. Jízdní řády RegioJetu najdeme na jeho webových stránkách na adrese http://www.regiojet.cz/cs/jizdni-rad/. Kromě aktuálních jízdních řádů si zde můžeme i rovnou rezervovat jízdenku. Všechny vlaky této společnosti jsou povinně místenkové a tak je třeba si koupit jízdenku předem. Kromě jízdních řádů jsou na stránkách také podrobné informace o těchto vlacích, ceník, menu, které se ve vlacích prodává a další zajímavosti. Svoje profily má RegioJet i na sociálních sítích, jako je Facebook, Twitter, Google+, YouTube a Foursquare. Posledním velkým vlakovým dopravcem je Leo Express. Ten stejně jako RegioJet jezdí na trati mezi Prahou a Ostravou a cestující si mohou vybrat dokonce ze tří typů vozové třídy – economy, business a premium. Jízdní řády Leo Expressu jsou na stránkách http://www.le.cz/, kde si můžeme i zakoupit jízdenku na vlak. Na stránkách jsou nejen jízdní řády, ale i bližší informace o těchto vlacích, jídelní a nápojový lístek, seznam prodejních míst a další informace.Porovnejte a nakupujte last minute zájezdy do celého světa bez navýšení ceny.

Jízdní řády autobusů Student Agency

Společnost Student Agency patří mezi přední české provozovatele autobusové dopravy. Se svými žlutými luxusními autobusy jezdí do mnoha velkých českých měst a lidé si tuto firmu oblíbili nejen díky nízkým cenám, ale hlavně díky pohodlí a službám, které jejich autobusy nabízejí. Autobusy Student Agency u nás ve většině případů spojují Prahu s jinými velkými městy, ale svézt se s nimi můžeme i do zahraničí. Kompletní nabídku všech autobusových linek, jejich jízdní řády, ceníky, nabídku občerstvení a další informace pak najdeme na webových stránkách společnosti na adrese http://www.studentagency.cz/. Kromě informací o autobusové dopravě si zde můžeme zarezervovat i letenku, dovolenou, pojištění, ubytování nebo pronájem automobilu.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!